Hakkımızda

Akademik Mali Müşavirlik, 10.02.2005 tarihinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Şenol KARAKAŞ tarafından kurulmuştur.

Haziran 2009’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Murat AKDAŞ, Mart 2014’de ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Caner ALTUNTAŞ Akademik Mali Müşavirlik bünyesine katılmıştır.

Akademik Mali Müşavirlik; 2017 yılı itibari ile kurumsallaşma çalışmalarını tamamlamış ve Anonim Şirket olarak faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır.

Şenol KARAKAŞ / Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

1977 Sinop doğumludur. Üniversite öğrenimi sonrasında 8 yıl Uluslarası bir Şirkette çalışmış ve mesleki kariyerine bu çalışma ile yön vermiştir. Karakaş; 2002 yılında SMMM Ruhsatını almıştır. 2004 yılında Uluslararası Şirketten ayrıldıktan sonra, 2005 yılında Akademik Mali Müşavirlik bürosunu kurmuş ve mesleği bağımsız olarak yürütmeye başlamıştır. 2010 yılında Batı Bağımsız Denetim Şirketinin Kurucu ortağı olmuştur. Muhasebe / Mali Müşavirlik ve Yönetim Danışmanlığı hizmetleri vermeye devam eden Karakaş, aynı zamanda bilirkişilik de yapmaktadır. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Yüksek Okulu Ön Lisans programını da tamamlayan Karakaş’ın uzmanlık alanları; Şirketler muhasebesi, Vergi Hukuku, Ticaret Hukuku, Muhasebe sistemlerinin kurulması ve Denetim gibi konulardır. Şenol KARAKAŞ, 2005 yılından buyana Akademik Mali Müşavirlikte “Muhasebe Hizmetleri / İş Geliştirme Müdürü” olarak görev yapmaktadır.

SMMM Murat AKDAŞ;

1976 İstanbul doğumludur, İstanbul Üniversitesi Muhasebe Uygulamaları Önlisans programını 1996 yılında, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünü 2003 yılında bitirmiştir.2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını almaya hak kazanan Murat AKDAŞ’ın uzmanlık alanları şirketler muhasebesi, sosyal güvenlik hukuku, vergi hukuku, KDV İadesi, denetim gibi konulardır. Murat AKDAŞ, 2009 yılından buyana Akademik Mali Müşavirlikte “Kdv İadesi, Vergi ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri Müdürü” olarak görev yapmaktadır.

SMMM Caner ALTUNTAŞ

Caner Altuntaş 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitiminin ardından 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun olan Altuntaş, 2011 yılında İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Anabilim Dalı’nda “Elektronik Ticaretin Muhasebeleştirilmesi ve Vergilendirilmesi Sorunları, Bir Uygulama” konulu tezini yazarak yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi SBE Muhasebe Anabilim Dalında doktora eğitimine başlayan Altuntaş, halen “Bankacılık Sektöründe Entellüktüel Sermayenin Ölçülmesi ve Raporlanması” konulu doktora tezini yazmaya devam etmektedir.   2009-2013 yılları arasında Haliç Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmasının ardından, SMMM lisansını alarak Akademik Mali Müşavirlik firmasına ortak olmuştur. Halen özel sektörde muhasebe ve yönetim alanlarında danışmanlık vermekte olan Altuntaş’ın temel uzmanlık alanları denetim, uluslararası muhasebe ve finansal raporlama, maliyet sistemlerinin kurulması, e-ticaret ve firma değerleme gibi konulardır. Caner ALTUNTAŞ, 2014 yılından buyana Akademik Mali Müşavirlikte “Muhasebe Hizmetleri Müdürü” olarak görev yapmaktadır.

Muhasebe Ücreti Öde
E-Mükellef Girişi